خانه نو
معرفی مجموعه مردانه سن لورن برای پاییز و زمستان
همه چیز در پاریس جوان و بی‌خیال است؛ مثل این که روح پاریس زنده و ماجراجوست و ذره‌ذره این شهر با مد و هنر پیوند خورده است. با وجود این، شاید باحال‌ترین، هنرمندترین و جذاب‌ترین قشر جامعه در پاریس، موسیقی‌دانان هستند. ستاره‌های راک با شلوارهای تنگ و کت‌های چرم، نمادهايي هستند که برند سن لورن براي طراحي مجموعه مردانه پاییز و زمستان خود انتخاب کرده ‌است. برندی که مثل همیشه با لباس‌هایش معیار «باحال بودن» را برای جوانان تعریف می‌کند.

برند مطرح سن لورن (Saint Lauren) مجموعه مردانه پاییز و زمستان 2015 خود را در پاریس به نمایش گذاشت. ادی اسلیمان (Hedi Slimane) طراح خلاق این برند، به تازگی پروژه‌ای به نام «جلسات پاریسی» انجام داده که در مورد نسل جوان موسیقی‌دانان در پاریس است و گفته است که مجموعه مردانه پاییز و زمستان را ادای احترامی به این موسیقی‌دانان جوان می‌داند. جالب است که بسیاری از این موسیقی‌‌دانان مانند ویکی چری، لئو بر کریک و ملودی پورشه در این فشن‌شو حضور یافتند.

این بار در دکور صحنه فشن‌شوی سن لورن تغییراتی ایجاد شده بود و دیگر مثل همیشه کاملا سیاه نبود. از طرفی برعکس معمول که صندلی‌ها روی سطح صاف چیده می‌شدند، دکوری استادیوم‌مانند در سالن به وجود آمده بود که باعث می‌شد همه تماشاگران بهتر صحنه را ببینند. لباس‌های این مجموعه بیشتر به رنگ‌های تیره و مخصوصا رنگ محبوب ادی اسلیمان یعنی سیاه بود و برش‌ها نیز اکثرا تنگ و چسبان بودند. بسیاری از مدل‌ها کلاه بره‌ای به سر داشتند که الهام گرفته از حال و هوای هنرمندانه پاریس بود. این مجموعه پر از طرح‌های کلاسیک مردانه مانند کت و شلوار راه‌راه، کت‌های کوتاه چهار دکمه و کت‌های چرم بلند بود. به علاوه ژاکت‌های پوست و تاکسیدوهای خوش‌برش با پیراهن‌های نازک و دستمال‌گردن‌های تزئینی ترکیب جالبی به وجود آورده بود. شلوارهای این مجموعه نیز اکثرا برشی تنگ و لوله‌تفنگی داشتند که با بوت‌هایی که دور مچ‌شان چرمی بود، ست شده بودند. گرچه رنگ غالب مجموعه جدید سن لورن سیاه بود ولی نقش و نگارهایی مثل طرح‌های پلنگی و خال‌خالی و حتی کمی پولک به این سیاهی رنگ و لعاب داده بود.

همچنین دکور این فشن‌شو که سراسر آینه بود، ابهت بیشتری به رنگ سیاه لباس‌ها می‌داد. هر کسی که به یکی از فشن‌شوهای سن لورن رفته باشد، اعتراف خواهد کرد که ادی اسلیمان به راستی استاد به بازی گرفتن رنگ‌هاست و با طرح‌هایش این تصور را به وجود می‌آورد که هزاران رنگ دیگر در دل رنگ سیاه نهفته است.  

از ست‌های تمام مشکی می‌توان به ترکیب یک کت سیاه با یقه‌اسکی و شلوار جین مشکی کاملا چسبانی که با زیپ تزئین شده بود، اشاره کرد. شاید بتوان گفت که دیگر ویژگی بارز این مجموعه، شلوارهایش بودند. شلوارهای تنگ و لوله‌تفنگی جین، شلوارهای پارچه‌ای تنگ و راسته و چرم‌های فوق چسبان با زیپ‌های افقی نقره‌ای در روی ساق به شدت مورد توجه قرار گرفتند و احتمالا از پرفروش‌ترین محصولات سن لورن خواهند بود. مدلی که در این میان چشم‌ها را خیره می‌کرد، کت‌های منجوق‌دوزی شده تنگی بود که به نوعی طرح اختراعی ادی اسلیمان و امضای شخصی‌اش در هر مجموعه لباسی است. البته هیچ لباس پاریسی بدون کلاه بره کامل نمی‌شود، آن هم کلاه بره‌ای که با سنجاق‌های مخصوص تزئین شده باشد.

اگر به دنبال رنگ‌هایی غیر از سیاه می‌گشتید، انتخاب‌هایتان محدود می‌شد. مثال‌هایی از این دست یک کت پوست صورتی رنگی، کاپشن‌های نازک سبز زیتونی و کت‌های بلند و نازک پشم شتر بود. یکی از ست‌های رنگی که حال و هوای نوازندگان جوان راک را بیشتر از همه زنده می‌کرد، کاپشن خلبانی سبز زیتونی به همراه پیراهن پلنگی و شلوار جین مشکی بود.

 

 


<< بازگشت