خانه نو
نگاهی به خودروهای کمپانی دی‌اس

نام‌های بسیار بزرگی در دنیای خودرو می‌درخشند. مرسدس بنز، فراری، مازراتی و چندین و چند کمپانی دیگر که در دنیا حکم‌فرمایی می‌کنند و محصولات آن‌ها روزبه‌روز بهتر و پیشرفته‌تر می‌شود. در کنار این کمپانی‌ها، کمپانی‌های لوکس دیگر نیز وجود دارند که کم‌تر در مورد آن‌ها صحبت شده است؛ کمپانی‌هایی که محصولات آن‌ها دسته‌کمی از برندهای درجه یک دنیا ندارد. یکی از این کمپانی‌ها، برند فرانسوی دی‌اس (DS) نام دارد که به تازگی فعالیت‌های جدیدی را در حوزه تولید محصولات لاکچری آغاز کرده است.


برند دی‌اس در سال 1938 میلادی توسط پیر بولانگر (Pierre Boulanger) آغاز به کار کرد. سه مرد در راس این برند قرار گرفتند تا در کنار هم و با همکاری یکدیگر مدل جدیدی را توسعه و طراحی کنند. اولین مرد این تیم سه نفره آندره ایفبرو (André Lefèbvre) نام داشت و یک مهندس هوانورد بود. دومین مرد این گروه پل مگز(Paul Magès)  نام داشت که در زمینه سیستم‌های هیدرولیک فعالیت می‌کرد. سومین نفر هم یک مرد ایتالیایی به نام فلامینیو برتونی(Flaminio Bertoni)  بود که یک در مجسمه‌سازی و نقاشی استعداد بسیار زیادی داشت.

جهانی شدن خودروهای مدل‌های دی‌اس

دی‌اس از نمایشگاه موتور پاریس 1955 میلادی وارد بازار حرفه‌ای شد و در جایی زیر گنبد کاخ زیبای  Grand Palaisکه نمایشگاه در آن برگزار می‌شد، همگان را به تحسین و تعجب واداشت. این مدل یک مدل پیشرو یا آوانگارد در طراحی بدنه بود که خیلی زود به یک مدل شاخص بدل شد. روزنامه‌نگاران و بازدیدکنندگان از دیدن این خودروی جدید بسیار به وجد آمدند و تحسین تمام صنعت‌گران و طراحان اتومبیل را برانگیخت. حدود 12.000 از 19 مدل خودروی دی‌اس در همان روز اول نمایشگاه به فروش رسید و تا پایان دوره برگزاری نمایشگاه، حدود 80.000 سفارش برای خودروهای مدل دی‌اس به این کمپانی رسید.

دهه 1950 دوره پرافتخار خودروهای دی‌اس

بعد از حضور موفق در نمایشگاه موتور پاریس، کمپانی دی‌اس فعالیت‌هایش را توسعه داد و اولین مدل‌های جاده‌ای خودروهای خود را روانه بازار کرد. این خودروها از لحاظ تکنیکی و زیبایی ظاهری، از سایر خودروهای رقیب پیش افتادند. سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک برای راننده و سرنشینان آسایش و راحتی را فراهم کرد که تا پیش از این سابقه نداشت. سیستم ایمنی این خودرو نیز بسیار کارآمد طراحی شده بود و دارای سیستم ترمزهای هیدرولیک بسیار قوی بود. یکی از این خودروها ایمن و راحت خودروی دی‌اس 19 نام داشت. دی‌اس 19 در دهه 1950 میلادی به بازار عرضه شد. اما موفقیت‌های دی‌اس به اینجا ختم نشد و دی‌اس در همان سال در رنگ بدنه خودروها هم تغییراتی پدید آورد و رنگ بدنه را که تا آن روز در 4 سطح رنگ ارائه می‌شد به 8 طیف ارتقا داد. اولین خودروی جدید و مدرن دی‌اس در سال 1959 میلادی عرضه شد، زمانی که بدنه خودرو با افزایش طول بال‌های عقبی و اضافه کردن بال‌های جلویی بزرگ تغییرات گسترده‌ای کرد. خودروهای دی‌اس در سال 1956میلادی در کشورهای انگلیس و بلژیک مونتاژ می‌شدند و در سال 1959 میلادی کشور آفریقای جنوبی هم به کشورهای مونتاژکننده این خودرو پیوست. خودروهای دی‌اس به عنوان یک سمبل آوانگارد و باشکوه فرانسوی همواره شناخته شده است. این خودروها در به اروپای غربی صادر می‌شد و تمامی کشورهای توسعه‌یافته و ثروتمند دنیا مشتری این خودروها بوده‌اند؛ از جمله این کشورها می‌توان به استرالیا، کنادا و ایالات متحده آمریکا اشاره کرد.

رانندگی با خودروهای دی‌اس

با عرضه خودروهای دی‌اس 19 بسیاری از ثروتمندان برای خرید آن اقدام کردند. رانندگی با این خودروها نوعی پرستیژ و منزلت اجتماعی به همراه داشت، خودروهایی که نسبت به خودروهای موجود در بازار بسیار شیک‌تر و لوکس‌تر بودند. خودروهای دی‌اس 19 در سال 1958 میلادی دارای رنگ مشکی خاصی بودند که پنل شیشه جلو اتومبیل مستطیل شکل بود و جنس روکش صندلی‌ها چرمی و پارچه‌های جرسی بود. این خودروها برای اولین بار در دنیا، به سیستم مخابرات داخلی، رادیو و تلفن مجهز بودند. به دلیل راحتی و ایمنی که این خودروها داشتند و همچنین طراحی و امکانات فوق‌العاده‌شان، خیلی زود به اتومبیل دیپلمات‌ها و اشخاص سرشناس بدل شدند.

خودروهای دی‌اس در سال‌های آغازین قرن بیست و یکم

روند پیشرفت و لاکچری بودن خودروهای دی‌اس همچنان ادامه داشته و دارد و این خودروها همواره مورد توجه افراد مشهور و خاص جامعه بوده است. در سال 2014 میلادی دی‌اس به یک برند بدل شد و به رویای بلندپروازانه خود دست یافت و هم‌اکنون قریب 60 سال است که خودروهای دی‌اس طراحی و تولید می‌شوند که برخی از مدل‌های آن عبارتند از: دی‌اس 3، دی‌اس 3 کابریو، دی‌اس 4، دی‌اس 5، دی‌اس 5 ال‌اس، دی‌اس 6  و .... . در نمایشگاه خوروی ژنو سال 2015 دی‌اس از لوگوی جدید خود رونمایی کرد و نام این لوگو «روح آوانگارد» (SPIRIT OF AVANT-GARDE) نام داشت.


<< بازگشت