خانه نو
گزارشی از هفته مد مردانه 2016 در شهر لندن

آوازهايي از طبقه دوم هفته مد مردانه 2016 لندن از روز 18 تا 21 دي‌ماه (8 تا 11 ژانویه) به مدت چهار روز برگزار شد. اين هفته مد كه به معرفی مجموعه‌های مردانه پاییز – زمستان سال 2016 اختصاص داشت، در حالی برگزار شد که نام برندهای بزرگی همچون «الکساندر مک‌کوئین»، «موسچینو»، «پل اسمیت»، «دان‌هیل»، «بربری»، «بل‌استاف» و «کریستوفر کین» بر صدر لیست شرکت‌کنندگان می‌درخشیدند. اين برندها با برنامه‌هاي ويژه‌اي كه داشتند نشان دادند لباس‌هاي ويژه مردان هر سال از اهميت بيشتري براي توليدكنندگان و طراحان پيدا مي‌كند.


روز اول: شروعی گرم با طراحی‌هاي «تاپ‌من»

برنامه در نخستین روز این رویداد از ساعت 12 ظهر آغاز شد و تا 20:30 شب ادامه داشت. برنامه این روز شامل 13 بخش بود که به تناوب از قسمت‌هاي مختلفي مانند برنامه زنده تلویزیونی و خبری، کت‌واک و نمایش ایستا (استتیک پرزنتیشن) تشكيل مي‌شد. اولین برنامه در این هفته مد متعلق به برند «تاپ‌من» بود که به نوعی اسپانسر بخش تلویزیونی این مراسم نیز محسوب می‌شد. برنامه‌ها در روز نخست در دو مكان گالری «امبیکا P3» و خانه مد «ویکتوریا» برگزار شدند. روز نخست این مراسم به هنرنمایی طراحان همچون «نصیر مظهر»، «نایجل کی‌بورن»، «کریگ گرین» و «الکس مولینز» اختصاص داشت و برندهايی مانند «مِن»، «تاپ‌من» و «پرایویت وایت وی سی» محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

 

روز دوم: مردان خوش‌تیپ «کوچ» ظاهر شدند

برنامه مراسم در روز دوم كه طولانی‌ترین روز این رویداد بود، زودتر و از ساعت 9 صبح آغاز شد و تا ساعت 21:30 شب ادامه داشت. برنامه این روز 19 بخش داشت که به تناوب شامل برنامه زنده تلویزیونی و خبری و کت‌واک بود. اولین برنامه در روز دوم متعلق به برند «مکین‌تاش» بود. برنامه‌ها در روز دوم در دو مكان «180 استراند» و خانه مد «ویکتوریا» برگزار شدند. در روز دوم کم‌کم سر‌و‌کله برندهای مطرح پیدا شد و برندهایي همچون «کوچ»، «مستر پورتر» و «توماس پینک» به ارائه مجموعه‌های پاییز و زمستان سال 2016 خود پرداختند.

روز سوم: برنامه‌ها تحت تاثير خبر مرگ ديويد بوئي

در روز سوم خبر درگذشت دیوید بوئی بسیاری را در حزن و اندوه فروبرد اما مراسم همچنان باقدرت و نشاط سابق به کار خود ادامه داد و این در حالی بود که برخی از هنرمندان در گفت‌وگوها و مصاحبه‌های خبری خود به ديويد بوئي ادای احترام کردند. برنامه مراسم در روز دوم از ساعت 9 صبح آغاز شد و تا ساعت 20:30 شب ادامه داشت. برنامه زمان‌بندی این روز دارای 20 بخش بود که شامل نمایش ایستا، برنامه زنده تلویزیونی و خبری و کت‌واک می‌شد. اولین برنامه در روز سوم متعلق به هنرنمایی طراح خلاق ایرلندی «جاناتان اندرسون» بود. برنامه‌ها در روز سوم هم در دو مكان قبلی یعنی «180 استراند» و خانه مد «ویکتوریا» برگزار شدند. در روز سوم برندهای مطرحی همچون «الکساندر مک‌کوئین»، «دان‌هیل»، «موسچینو» و «بل‌استاف» به ارائه مجموعه‌های پاییز و زمستان سال 2016 خود پرداختند.

 

روز چهارم: چهارخانه‌پوشان معروف «بربری» به روی صحنه آمدند

در آخرین روز این مراسم، شروع برنامه‌ها در ساعت 9 بود و اختصاص به هنرنمایی طراح مد چینی «شان سوئن» داشت. برنامه‌های روز واپسین این مراسم تا ساعت 18:30 عصر ادامه داشت. برنامه زمان‌بندی مراسم در این روز شامل 13 بخش بود که نسبت به روزهای گذشته کوتاه‌تر و در زمان محدودتری برگزار شد. برنامه این رخداد در روز چهارم نیز اعم از نمایش ایستا، برنامه زنده تلویزیونی و خبری و کت‌واک بود که همگی آن‌ها در محل اصلی برگزاری مراسم یعنی خانه مد «ویکتوریا» برگزار شدند. در روز چهارم برندهای مطرح و به‌نامی همچون «بربری»، «کریستوفر کین» و «پل اسمیت» به ارائه و عرضه مجموعه‌های پاییز و زمستان مردانه سال 2016 خود پرداختند.

 

شبکه خبری فرانسه AFP اطلاعات جالبي از هفته مد مردانه سال 2016 در شهر لندن منتشر كرده كه نشان از اهميت ويژه اين رويداد در دنياي مد دارد.

  • حدود 9 هزار فنجان قهوه مخصوص شرکت «لاوتزا» توسط برند «اِگی اند سَم» در طی برگزاری این رویداد تولید شد و همچنین 70 کیلوگرم دانه قهوه تولید این شرکت ایتالیایی در محل برگزاری مراسم آسیاب و سرو شد.
  • 900 قوطی آب معدنی و سودا توسط شرکت «کانو واتر» برای مدیران خلاق و هنرمندان تشنه این رویداد تولید شده بود.
  •  500 فنجان کاپوچینو در این رویداد سرو شد.
  • 2500 جعبه پاپ‌کورن در طول این رویداد خورده شد.
  • نشريه GQ 2 هزار بار به صورت آنلاین و از روی وب‌سایت خوانده شد.
  • 190 مهمان ویژه شانس استفاده از امکانات و جوایز لاکچری این رخداد را داشتند.
  • 90 متر کت واک در خانه مد «ویکتوریا» و 43 متر در «180 استراند» برگزار شد.
  • 80 شمع معطر تولید کمپانی مطرح عطرسازی انگلیسی «فلوریس» در طی برگزاری هفته مد مردانه لندن روشن شد.
  • 39 مکان در لندن میزبان این رویداد بودند.

<< بازگشت