خانه نو
نگاهی به هفته مد نیویورک 2016

نیویورک شهری است که هرگز نمی‌خوابد از این‌رو این شهر مکان مناسبی برای برگزاری رویدادها مهم و هیجان‌انگیز است. یکی از این رویدادها برگزاری هفته مد است. نیویورک به عنوان یکی از 4 پایتخت مد دنیا مانند شهرهای پاریس، میلان و لندن در ماه‌های فوریه و سپتامبر کانون توجه صنعت‌گران و دست‌اندرکاران حوزه مد و فشن است. در ماه فوریه امسال نیز برندها با معرفی مجموعه‌های پاییز و زمستان خود در این رویداد مهم شرکت کردند. هفته مد نیویورک از یازدهم تا هجدهم فوریه (22 تا 29 بهمن) طی 8 روز ادامه داشت. در ادامه با معرفی مجموعه پاییز و زمستان 2016 چهار برند مطرح با ما همراه باشید.


دختران چشم‌دودی «مارک جیکوبز»

عجیب نیست که «مارک جیکوبز» این برند مطرح آمریکایی در هفته مد نیویورک و در خانه خود بدرخشد. شاید بیش از لباس‌های و کت‌های گشاد مانکن‌ها آرایش چهره و موی آن‌ها نگاه‌ها را به سوی خود فرامی‌خواند. مدل‌ها در حالی که موهای‌شان به سبک آفریقایی بافته شده بود و دور چشمان‌شان به رنگ دودی سیاه آرایش شده بود روی سن ظاهر شدند. نکته دیگر حائز اهمیت در مجموعه پاییز و زمستان 2016 «مارک جیکوبز» کفش‌های عجیب مدل‌ها بود. این کفش‌ها داری لژ بسیار بلند و حدودا 20 سانتی‌متری بودند و به مانند چکمه‌های نیمه‌بلند ساق پای مدل‌ها را پوشانده بودند. جنس این کفش اکثرا ورنی و چرم براق بودند. براق بودن و درخشش ویژگی مشترک همه این کفش‌ها بود که در رنگ‌های مختلفی به کار گرفته شده بودند. پیراهن‌های چهارخانه، کت‌های خزدار، پارچه‌های طرح‌دار به ویژه پارچه‌هایی با طرح گربه و استفاده از کیف دستی از مشخصه‌های اصلی این مجموعه بودند.

«کلوین کلاین» با استایل سفید و سیاه

آنچه که در مورد مجموعه پاییز و زمستان 2016 این برند نیویورکی می‌توان اظهار داشت استفاده از رنگ‌های سفید و سیاه است که در اکثر ست‌ها این مجموعه به کار گرفته شده است. چرم و تور، خز و بافت، پاپیون‌های بزرگ از دیگر عناصر طراحی مجموعه پاییز و زمستان «کلوین کلاین» است. طرح‌های این مجموعه بسیار عجیب و ترکیبی از تصاویر گربه، بالرین‌ها و تار عنکبوت بودند. در این مجموعه به جزئیات توجه فراوانی شده بود و تزئینات لباس‌ها با دقت و ظرافتی خاص به کار گرفته شده بود. کت، دامن، شلوار، ژاکت، پیراهن، دستمال گردن و ... تقریبا همه نوع لباسی در این مجموعه عرضه شده بود که این تنوع در طراحی‌های «کلوین کلاین» نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کرد. مجموعه مردانه «کلوین کلاین» هم در نوع خود خاص و منحصربه‌فرد بود؛ مردانی که کت و اورکت‌های کرم بر تن داشتند و کمربند یا جلیقه طلایی بسیار براقی رنگ مات کت‌های‌شان را خنثی می‌کرد.

«دی.‌کی.‌ان.‌وای» با بلوز‌های شعاری

«دی.‌کی.‌ان.‌وای» یک برند لاکچری و نیویورکی است. لوازم بهداشتی، عطر، لوازم چرمی و فشن حوزه فعالیت این برند است. با توجه به تنوع آثار و مجموعه‌های ارائه شده در هفته مد نیویورک به سختی می‌توان یک گرایش مشخص را برای آن برگزید اما به عقیده منتقدان استفاده از رنگ‌ سیاه براق و سفید و بهره‌گیری از  کفش‌های خاص را شاید بتوان خصصیه بارز مجموعه‌های پاییز و زمستان هفته مد نیویورک دانست، چیزی که در مجموعه ارائه شده «دی.‌کی.‌ان.‌وای» نیز به چشم می‌خورد. این مجموعه دارای لباس‌هایی با الگوی برش نامتعارف است و سبک خیاطی لباس‌های آن ساختارشکنانه است. اما جدا از همه ساختارشکنی‌ها و مدل‌های عجیب و غریب این برند، بلوز‌های مشکی که با فونتی خوانا و با رنگ سفید روی آن شعارهای درج شده بود به خصوص برای جوان‌ترها از جذابیت ویژه‌ای برخوردار بود.

«رالف لورن» با طرح‌های انگلیسی

«رالف لورن» نیویورکی با طرح‌های حومه شهری انگلیسی خود همه را متحیر ساخت. «رالف لورن» برای مجموعه پاییز و زمستان خود به سراغ کت‌های بلند یراق‌دوزی شده، یقه‌های بلند و توردوزی‌شده، ژاکت‌های بافتنی، اورکت‌های ساده و کلاسیک انگلیسی، کت‌های خزدار و پوستین، شنل، کمربندهای چرمی پهن با سگک بزرگ و نیم‌بوت‌های چرم و براق رفت تا یک ست تمام عیار انگلیسی را عرضه کند. رنگ‌های به کار رفته در این مجموعه به سبک اشرافیت انگلیسی طلایی، مشکی و زرشکی بودند که شاید بیش از همه رنگ طلایی و کاربرد آن در ترکیب با رنگ مشکی تحسین‌برانگیز و جذاب‌تر از سایرین جلوه‌نمایی می‌کرد. لباس‌های جنس مخمل، فاستونی، چرم و ساتن چیزی است که از یک مجموعه انگلیسی انتظار داریم و در مجموعه پاییز و زمستان «رالف لورن» نیز به کار گرفته شده بود.


<< بازگشت