خانه نو
برندها در هفته مد لندن چه کردند؟

روز نوزدهم تا بیست و سوم فوریه (30 بهمن تا 4 اسفند) «برور استریت کار پارک» (Brewer Street Car Park) مملو از آدم‌های شیک‌پوش، عجیب و مشهور بود. گرچه مراسم از ساعت 9 صبح شروع می‌شد و در ساعت 7 بعدازظهر به پایان می‌رسید اما این خیابان طی این پنج روز خواب به چشم خود راه نداد و در گیر و دار برگزاری هفته مدِ شهر مه‌آلود لندن، قلب تپنده این شهر بود. هفته مد لندن 2 بار در سال طی ماه‌های فوریه و سپتامبر برگزار می‌شود و بیش از 250 طراح و دست اندرکاران صنعت مد در اجرای آن دخالت دارند. اگر خیل عظیم طرفداران، مانکن‌ها و مدل‌ها، ژورنالیست‌ها، عکاسان، سلبریتی‌ها، سرمایه‌گذاران و حتی برخی مردم عادی را نیز به این جمع اضافه کنیم، این مراسم خود به یک فراخوان بزرگ عمومی شباهت دارد که تعداد افراد شرکت‌کننده در آن غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود. فوریه امسال لندن دوباره مهمان اهالی صنعت مد بود و طی این مراسم برندهای معتبر مجموعه‌های پاییز و زمستان سال 2016 خود را عرضه کردند. بلیط‌های این مراسم در 5 دسته‌بندی عرضه می‌شدند که به ترتیب عبارت بودند از: بلیط برنزی 20 پوند، بلیط نقره‌ای 40 پوند، بلیط طلایی 60 پوند، بل


کفش‌های خرگوشی و پاشنه بلند

در هفته مد لندن 2016 انواع کفش‌های متنوع مردانه و زنانه زیادی معرفی و عرضه شد اما آنچه که بیش از همه مورد توجه و استقبال قرار گرفت نوعی کفش بود که برند «کیلو پاپیت» طراحی کرده بود. این کفش ‌پاشنه بلند بود و در قسمت جلو و روی کفش یک عروسک کوچک خرگوش کار شده بود. این کفش‌های بانمک و جذاب نگاه حضار را تماما متوجه پاهای مدل‌هایی می‌کرد که این کفش‌ها را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به پا داشتند. «کیلو پاییت» یک برند نوپاست که در سال 2014 میلادی توسط شخصی به همین نام پایه‌گذاری شده و طی چند سال فعالیت خود توانسته موفقیت‌های زیادی را کسب کند. منتقدان و کارشناسان این رشته مانند کوپن، معتقدند که این کفش‌ها احساس شادی و جسور بودن را به زنان القا می‌کند و در بین اجزای خشن صنعت مد که هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود، نقطه عطفی به شمار می‌آید که می‌تواند جنبه سرگرم‌کننده‌ مد و فشن را بار دیگر یادآور شود. این کفش‌های خزدار و خرگوشی در چند رنگ مانند صورتی، آبی، سفید و مشکی عرضه می‌شوند که رنگ آبی روشن و صورتی کوارتز با الهام از رنگ سال انتخاب شده‌اند.

«بربری» مثل همیشه باوقار و درخشان

مدیر خلاق و مدیر اجرایی برند باربری یعنی کریستوفر بیلی باز هم مثل همیشه با طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد خود در بین کت‌واک‌های هفته مد لندن درخشید. چهارخانه‌های همیشگی «بربری» این بار با رنگ‌های متنوع‌تری به روی صحنه آمدند. چیزی که در مجموعه پاییز و زمستان این برند بیش از همه چشم‌ها را خیره کرده بود، ژاکت‌های پلیسه‌دار بود که پولک‌دوزی و منجوق‌دوزی شده بودند و بر تن مانکن‌ها هم‌چون جواهری می‌درخشیدند. به غیر از این ژاکت‌ها، لباس‌های آماده و پیراهن‌های زنانه با پارچه‌های رنگارنگ و با نقوش هندسی و گاهی نامنظم با رنگ‌های متالیک از دیگر طراحی‌های کریستوفر بیلی برای مجموعه پاییز و زمستان 2016 بود. درخشش و براق بودن تم اصلی «بربری» در این مجموعه بود از این رو حتی کیف‌های‌ دستی‌ زنانه نیز در دستان مدل‌ها و مانکن‌ها برق می‌زدند و ژاکت‌های چرمی و ورنی براق سبک دیگری از به رخ کشیدن تلالوی «بربری» بودند. نکته جالب توجه دیگر در این مجموعه شلوار جورابی‌های طرح‌دار و منفذدار مدل‌ها بود که در تناسب با درخشش لباس‌های‌شان از سادگی و جذابیت خاصی برخوردار بود.   

«بل استاف» با سرمای جان‌کاه و سخت روی سن آمد

در بحبوحه اعتراض هوادارن و دوستداران محیط زیست در خصوص کشتار حیوانات و استفاده از خز و پوست جانوران برای تولید لباس‌های لاکچری، کمپانی «بل‌استاف» با لباس‌ها و کت‌های خز خود به روی صحنه آمد. مجموعه زنانه و مردانه این برند سرمای سرد و سخت زمستان را تداعی می‌کرد. مانکن‌ها کت‌های پشمی و خزدار بر تن داشتند و گویی سرمای استخوان‌سوزی بر فضا حاکم بود. در مجموعه مردانه حتی پا فراتر گذاشته شده بود و مردان کت و چکمه‌پوش «بل استاف» در منظره‌ای برفی قرار گرفته بودند. ژاکت‌های خلبانی، کت‌های خزدار و ضخیم، شلوارهای موتورسواری، دامن‌های پلیسه‌دار نامتقارن و طرح‌های راه‌راه از دیگر ویژگی‌های مجموعه پاییز و زمستان برند بریتانیایی «بل استاف» بودند. علاوه بر این‌ها، کت‌ها و اورکت‌های چرمی، لباس‌های بافتنی و انواع شنل پوست و ترمه‌دوزی از دیگر گرایش‌های طراحان «بل استاف» برای مجموعه پاییز و زمستان بودند.


<< بازگشت