خانه نو
هفته مد میلان 2016 در شور و حرارت برگزار شد

شهر میلان به سه دلیل در دنیا از شهرت و محبوبیت برخوردار است: اول به دلیل تاریخچه غنی و مکان‌های گردشگری فراوان و زیبایی که دارد؛ دوم به دلیل تیم‌های ورزشی مطرحی که در این شهر فعالیت دارند و از محبوبیت جهانی برخوردارند و سوم به دلیل اینکه این شهر یکی از پایتخت‌های مد جهان محسوب می‌شود. اما بی‌شک در دو ماه سپتامبر و فوریه، وجه سوم شهرت این شهر بیش از سایر وجوه نمود پیدا می‌کند چراکه در این دو ماه، شهر تاریخی میلان میزبان خیل عظیمی از صنعت‌گران مد و فشن است. طی روزهای بیست و چهارم ماه فوریه تا اول مارس (5 تا 11 اسفند) هفته مد میلان با معرفی مجموعه‌های پاییز و زمستان 2016 میلادی برگزار شد. بدیهی است که علاوه بر برندهای مطرح ایتالیایی، برندهای مطرح کشورهای دیگر نیز در این رخداد بزرگ شرکت داشتند. طی برگزاری این مراسم 16 مجموعه از برندهای مختلف ارائه شد. در ادامه نگاهی گذارا به مجموعه‌های ارائه شده توسط چند برند مطرح و معتبر شرکت‌کننده در این رویداد مهم خواهیم انداخت.


«آنته‌پریما» با رنگ‌های متنوع، ساده اما دلفریب

طبق گزارش مطبوعات ایتالیایی تم اصلی هفته مد میلان «مد مدرن» بود که با پارچه‌های چاپ برجسته و رنگ‌های تند و طبیعی نمود یافته بود. برند لاکچری و ایتالیایی «آنته‌پریما» یکی از برندهایی بود که در مجموعه‌ای که برای پاییز و زمستان 2016 خود ارائه کرد، «مد مدرنیته» را به وضوح به نمایش گذاشت. به طور کلی در مجموعه «آنته‌پریما» سه رنگ سبز، ارغوانی و زرد بیش از سایر رنگ‌ها دیده می‌شدند. رنگ ارغوانی در شنل‌های سبک کلاسیک، کت‌ها و شلوارهای کمردار به طرز خیره‌کننده‌ای به کار گفته شده بود. به نظر می‌رسد رنگ سبز نیز، رنگی است که در پاییز و زمستان سال بعد بر تن شیک‌پوشان و سلبریتی‌ها زیاد دیده خواهد شد، چراکه این رنگ نه تنها در مجموعه ارائه شده توسط این برند بلکه در مجموعه‌های دیگر برندها نیز زیاد به چشم می‌خورد. رنگ زرد درخشان نیز در تمایز با رنگ سفید و مشکی بسیار جذاب و دلفریب به کار گرفته شده بود و توجه منتقدان را به خود جلب کرده بود. لباس‌های ساده و خوش‌دوخت با توجه خاص به جزئیات مانند به کارگیری دکمه‌های طلایی یکی دیگر از گرایش‌های عمده در طراحی‌های این برند مطرح میلانی بود. پارچه‌های گل‌دار با پاپیون‌های بزرگ و دخترانه به همراه شلوارهای گشاد و پلنگی و لباس‌های ماکسی از دیگر مشخصه‌های بارز موجود در مجموعه پاییز و زمستان این برند لاکچری بودند. به طور کلی می‌توان گفت طراحی‌های «آنته‌پریما» تلفیقی از خرد و احساس بود که با وقار و زیبایی باشکوهی به تصویر کشیده شده بود.

«بربری» با سبک وینتج خودنمایی کرد

جدا از مجموعه پاییز و زمستان «بربری» که مانند همیشه جذاب و شیک عرضه شده بود از استایل خیابانی این برند نیز نمی‌توان به سادگی گذشت. استایل خیابانی این برند که با به کارگیری تم اصلی مجموعه پاییز و زمستان «بربری» ست و هماهنگ شده بود، نماینده تمام عیاری برای شکوه و وقار این برند انگلیسی بود. روسری بزرگ با چهارخانه آشنای «بربری» که حکم شنل را داشت، به همراه یک شلوار گشاد و بلند که حتی کفش‌‌های پاشنه‌دار را هم پوشش داده بود و یک کمربند چرمی که از روی روسری شنل‌مانند بسته شده بود و در انتها کلاه کج کلاسیک مجموعه استایل خیابانی «بربری» بودند. رنگ‌ها همه مشکی بودند به غیر از روسری شنل مانند که با رنگ و طرح آشنای «بربری» یعنی چهارخانه‌های کرم، قهوه‌ای و زرشکی به همراه نقوش گل‌دار قهوه‌ای و زرشکی در عین سادگی، بسیار شیک و جذاب ست شده بودند. 

«ایتین اگنر»؛ آلمانی با روحی ایتالیایی

همه ما «ایتین اگنر» را با کیف‌های لوکس و شیک به خاطر می‌آوریم اما به غیر از کیف‌های لاکچری، این برند آلمانی در زمینه طراحی و تولید کیف پول، اکسسوری (به ویژه اکسسوری‌های چرمی)، کفش و لباس‌های آماده زنان در حال فعالیت است. به گفته اگنر مدیر اجرایی این برند که خود بنیان‌گذار برند «ایتین اگنر» نیز هست، این برند یک برند آلمانی با روح ایتالیایی است. مدیر خلاقیت این برند یعنی کریستوفر بک برای مجموعه پاییز و زمستان ارائه شده در هفته مد میلان از رنگ‌های طبیعی الهام گرفته بود. رنگ‌های سبز جنگلی، خاکستری، قهوه‌‌ای، سیاه و صورتی کثیف از رنگ‌های اصلی به کار رفته در این مجموعه بودند. طرح‌های مجموعه مدرن و به نوعی مهندسی هستند. همان‌طور که گفته شد اولین چیزیی که بعد از شنیدن نام «ایتین اگنر» در ذهن همه ما تداعی می‌شود کیف دستی است در این مجموعه نیز کیف دستی‌های زیبا و شیک این برند حرف اول را می‌زدند. کیف دستی‌ها اغلب کوچک و با جزئیات تزئینی فراوان با لباس‌های مانکن‌ها ست شده بودند. کت‌های خز لوکس، پارچه‌های مخملی در قالب لباس و تاپ، چکمه‌های بسیار بلند شلوارگونه، لباس‌های چرمی و توردوزی شده از دیگر ویژگی‌های لباس‌های برند «ایتین اگنر» بودند.


<< بازگشت