خانه نو
«پی‌یر کورتی»؛ کمپانی نوپا اما سرشناس

تخصص در هر حرفه‌ای موجب افزایش اعتبار است. وقتی یک برند همه انرژی خود را برای تولید یک نوع محصول می‌گذارد، قطعا محصول نهایی ارزش دفاع کردن و مباهات ورزیدن را خواهد داشت. برخی به طور تخصصی در زمینه طراحی و تولید ساعت فعالیت دارند و برخی کت و شلوارهای مزون‌دوز و سفارشی تولید می‌کنند، بعضی دیگر هم مانند «پی‌یر کورتی» منحصرا در طراحی و تولید کفش فعالیت دارند. «پی‌یر کورتی» یک کمپانی فرانسوی تولیدکننده کفش‌های مردانه لاکچری است. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به این برند سرشناس.


سفر طولانی «پی‌یر کورتی»

موسس کمپانی«پی‌یر کورتی» شخصی به همین نام است. در سال 1979 میلادی پی‌یر جوان فعالیت خود را به عنوان کارآموز در مدرسه مشهور فرانسوی «کامپگنون دو دویور» آغاز کرد، این مدرسه در آن زمان یکی از پرآوازه‌ترین مراکز آموزشی در زمینه صنایع دستی بود. بدین ترتیب «پی‌یر کورتی» جوان کار خود را رسما به عنوان یک طراح و تولیدکننده کفش‌های مردانه آغاز کرد. بعد از کسب تجربیات فراوان و یاد گرفتن راه و چاه و اصول تجارت، پی‌یر در سال 1990 میلادی در سن 27 سالگی اولین کارگاه خود را تاسیس کرد. خیلی زود برادر کوچک‌تر پی‌یر یعنی کریستوفر کورتی نیز به او پیوست و بدین ترتیب کسب و کارشان رنگ و بوی خانوادگی به خود گرفت. طی همکاری کریستوفر و پی‌یر آن‌ها طرح‌های خلاقانه‌، جسورانه و منحصربه‌فردی را ارائه کردند و این آغاز موفقی برای شروع یک سفر طولانی بود.

پی‌یر کورتی مستعد و خلاق در سال 2009 میلادی موفق به دریافت جایزه «میتر دی آرت» شد که در فرانسه در زمینه صنایع دستی به برترین هنرمند سال اعطا می‌شود. طی سالیان سال فعالیت و تجربه‌اندزوی کمپانی «پی‌یر کورتی» همچنان در زمینه طراحی و تولید کفش‌های مردانه و همچنین کیف پول و کمربند چرمی فعالیت دارد و بعد از کسب افتخارات فراوان امروز یک برند مطرح و لوکس محسوب می‌شود.

  

«پی‌یر کورتی»؛ برند محبوب لاکچری‌بازهای کلاسیک‌پسند

سال‌ها تجربه و کار تخصصی محصولات این کمپانی را به یک شاهکار هنری بدل کرده که ارزش آن بسیار فراتر از تصور است. همچنین توجه و دقت نظر طراحان و کفاشانی و در کنار آن به کارگیری مواد و متریال عالی و باکیفیت ضمن نوآوری و ابتکار در طراحی از عوامل برجسته شدن این کمپانی‌اند. کفش‌های این کمپانی از فیلترهای زیادی می‌گذرد تا مهر تایید و ورود به ویترین فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها را کسب کند.

این کفش‌ها از دو منظر قابل بررسی هستند: یکی قالب و شکل آن‌ها و دیگری رنگ. کفش‌های این برند از همان ابتدا به دلیل بافت و شکل ظاهری‌شان بسیار مورد توجه بودند. نوه پیر کورتی خانم ولنتاین شلگل یک مجسمه‌ساز بود که عاشق خطوط منحنی و ساختارهای مدور بود. او پدربزرگ خود را به این دنیای خطوط منحنی وارد کرد و آموزش‌های پایه در این زمینه را به او داد. بدین ترتیب پی‌یر کورتی با به کار بستن این آموزش‌ها و ورود به دنیای خطوط منحنی، کفش‌هایی را طراحی کرد که این اصول هندسی خطوط مدور در آن‌ها لحاظ شده بود و محصول به وجود آمده از لحاظ بصری و شکل ظاهری با همه آنچه که تا کنون طراحی و تولید شده بود متفاوت بود و این تفاوت بسیار مورد توجه مشتریان و مخاطبان این کمپانی قرار گرفت.

کفش‌های چرمی «پی‌یر کورتی» کشیده‌اند اما از نوک بسیار تیز در آن‌ها خبری نیست، در عوض با یک انحنای خفیف نوک کفش‌ها به شکل مستطیلی با گوشه‌های مدور طراحی شده‌اند. اما جدای از شکل و قالب این کفش‌ها که پاخور بسیار زیبا و شیکی دارند، از رنگ خاص این کفش‌ها نیز نمی‌توان به سادگی گذشت. انتخاب رنگ مناسب و ترکیب‌بندی رنگ‌ها در اوج ظرافت و سلیقه انجام می‌شود. اما این تمام ماجرا نیست چراکه برخی کفش‌های چرمی این برند در ترکیب سایه روشن دو رنگ متفاوت و گاهی حتی متضاد چنان با هم ادغام می‌شوند که مایه شگفتی است. انگار نه انگار که این یک کفش از جنس چرم است، گویی یک تصویر است که با برنامه‌های گرافیکی خاص و معینی با ایجاد یک گرادیانت از دو رنگ مختلف تصویرسازی شده و سپس با یک پرینتر بسیار حرفه‌ای تصویر مورد نظر چاپ شده است. این سبک به کارگیری رنگ «دی‌اِن‌اِی» شناسایی این برند است چرا که این رنگ‌بندی بسیار تکنیکی و خاص است و هر کسی دانش بهره‌گیری از آن را ندارد.  

این کمپانی طی 25 سال فعالیت تخصصی در زمینه طراحی و تولید کفش مردانه توانسته جایگاه بلندمرتبه‌ای در بین افراد خاص و مشهور بیابد و چندین گام از رقبای خود پیش باشد. گرچه این کمپانی تولید برخی محصولات چرمی دیگر نظیر کیف پول، کیف دستی و کمربند را نیز در ردیف تولیدات خود قرار داده اما همگان این برند را با کفش‌های شیک و لوکس آن می شناسند و در خاطر دارند. ارزان‌ترین کفش‌های این کمپانی حدود 2 هزار دلار قیمت دارند.


<< بازگشت