خانه نو
رستوران جین؛ بهترین رستوران سال 2015

وقتی سخن از شکوه و جلال به میان می‌آید ناخودآگاه ذهن آدمی مفهوم قدمت و کهن بودن را نیز در کنارش قرار می‌دهد اما الزما همه آثار فاخر و باشکوه قدیمی نیستند، نمونه بارز این موضوع رستوران «جین» است. این رستوران در شهر آنتورپ کشور بلژیک قرار دارد و در سال 2014 میلادی توسط استودیوی طراحی و معماری «پیت بون» طراحی شده است. این رستوران جایزه بهترین رستوران سال را در مراسمی که در شهر لندن برگزار شد به خود اختصاص داد.


سرآشپزان مشهور و حرفه‌ای این رستوران با کمک تیم کارکشته استودیوی «پیت بون» طی 3 سال تمام تلاش و هنر و سلیقه خود را به کار بستند تا یک محوطه غذاخوری به سبک «راک اند رول» را در شهر افسانه‌ای و تاریخی آنتورپ ایجاد کنند. شاید بهتر است به جای احداث از کلمه طراحی برای این پروژه استفاده کرد چراکه ساختمان اصلی این رستوران در حقیقت یک کلیسای کوچک از یک بیمارستان نظامی بوده و در واقع استودیوی «پیت بون» و دو سرآشپز رستوران یعنی سرجیو هرمان و نیک بریل طراحان و معماران داخلی این ساختمان محسوب می‌شوند. با توجه به اعتقاد اعضای تیم «پیت بون» به زیبایی و اصالت بنا هدف اصلی حفظ ساختار کلی و توجه به جزئیات و ظرافت‌های اولیه و همچنین هماهنگی عناصر جدید با اجزای قدیمی‌تر تعیین شد اما در این بین توجه به لوکس و فاخر بودن هرگز از نظر اعضای تیم دور نماند. سقف بنا به همراه سایر ترکیبات و اجزای متعلقه آن دست نخورده باقی ماند چرا که تیم طراحی معتقد بودند سقف به اندازه کافی مناسب یک فضای لوکس هستند اما در نهایت یک لوستر زیبا و مدرن برای ایجاد فضای امروزی و مهیج به آن اضافه شد. این لوستر یکی از ویژگی‌های بارز طراحی داخلی این بنا محسوب می‌شود و توسط کمپانی بیروتی «دات پی اس لب» طراحی و جانمایی شده است. این لوستر بزرگ و زیبا که 800 کیلوگرم وزن دارد درست در وسط سالن اصلی رستوران قرار گرفته است. ابعاد این لوستر 12 در 9 متر است و دارای 150 چراغ است. این لوستر برای ایجاد حس صمیمیت و الوهیت در این فضا به کار گرفته شده و گویی فرد در هر کجای این سالن که قرار گیرد، نور معنویت او را دربر خواهد گرفت. برای طراحی این لوستر متخصصان کمپانی «دات.پی.اس لب» ضمن توجه به کاربری بنا به ویژگی معماری اصیل آن نیز توجه کردند و در نهایت به این طرح مدرن و لوکس دست یافتند. سالن اصلی این مجموعه درست به مانند معابد امروزی در انحصار شیشه‌ها و پنجره‌ها قرار گرفته است. با توافق و اجماع نظر تیم بون، هرمان و بریل در طراحی داخلی از عناصر و ترکیباتی نظیر سنگ، چوب بلوط و چرم استفاده شده است.

از گچ‌بری‌های داخلی و جزئیات تزئینی به کار رفته در این بنا که بگذریم پنجره‌های خاص این ساختمان یکی از وجوه بارز و قابل توجه در معماری داخلی این رستوران است. این پنجره‌ها دارای 500 پنل شیشه‌ای منحصر به‌فردند که توسط دو نفر از اعضای تیم «استودیو جاب» به نام‌های جاب اسمیتس و نینک تایناگل طراحی شده‌اند. با الهام از کارکرد اصلی بنا که یک کلیسا بوده و همچنین کاربری فعلی آن که یک رستوران است نقوش روی این پنل‌ها انتخاب شدند. این نقوش شامل گل آفتابگردان، جمجمه، نوزادان، حضرت مسیح بر روی صلیب، خرچنگ، اعضای بدن، دارو، انواع سبزیجات، کفگیر، تاس، سیب، آچار، بستنی قیفی، کتاب، شیرینی‌های رولتی، پنگوئن، انواع فنجان، ماسک، کیک تولد و ... است. در واقع این تصاویر ترجمانی امروزی از شیشه‌های خاک گرفته‌ای قدیمی این بنا هستند. این کهن‌الگوها که هر کدام از جهانی متفاوت برخاسته‌اند داستان‌های بی‌نظیری از خیر و شر، فقیر و غنی، زندگی و مرگ و همچنین خوراک‌های خوب و مفید و دین را روایت می‌کنند. نمای بیرونی ساختمان تلفیقی از آجرهای قرمز رنگ سنتی و سنگ مرمر است. این ساختمان 2 طبقه‌ای در نمای بیرونی دارای 4 ستون است که دو ستون اختصاصا ورودی اصلی این بنا را تشکیل می‌دهند. ستون‌ها دارای سرستون هستند و با 4 پله کوتاه به داخل ساختمان ادامه می‌یابند. درب ورودی در قسمت بالایی دارای انحنای قوسی است و بالای این قوس یک تزئین سنگی مثلثی شکل به کار گرفته شده که روی آن نیز سه ستونک دارای طرح مجسمه‌مانند قرار گرفته است. علاوه بر پنجره‌های مستطیل شکل که توضیحات آن در بالا داده شد، دو پنجره گرد در دو طرف ستون‌های ورودی نیز وجود دارد. سقف بنا مثلثی شکل بوده و یک ساعت گرد و بزرگ در مرکز آن قرار دارد.   


<< بازگشت