خانه نو
آیا فراری جای بنز را می‌گیرد؟

فراری امیدوار است با بهبود عملکرد خود بتواند عنوان قهرمانی رقابت‌های سال جاری فرمول یک را از آن خود کند. این تیم باسابقه‌ی فرمول یک معتقد است فاصله‌ مرسدس بنز با سایر تیم‌ها در این فصل کاهش یافته و دیگر نمی‌توان آن را قهرمان زود هنگام مسابقات دانست.


فراری با وجود عملکرد نه چندان خوب خود در گرندپری موناکو، هم‌چنان به کسب مقام قهرمانی در فصل جاری فرمول یک امیدوار است. عملکرد ضعیف فراری در دور زمان‌گیری گرندپری موناکو باعث شد تا سباستین فتل و کیمی رایکونن از جایگاه خوبی مسابقه را آغاز نکنند و در ادامه نیز فاصله‌ی زیادی بین آن‌ها و رانندگان مرسدس بنز در پایان مسابقه ایجاد شود.

اما در این بین باید به عملکرد ضعیف رانندگان مرسدس بنز نیز در دو گرندپری اخیر اشاره کرد. رزبرگ و همیلتون که همواره با کسب جایگاه‌های اول و دوم در هر مسابقه، در مجموع ۴۳ امتیاز برای تیم خود کسب می‌کردند، در گرندپری اسپانیا و موناکو تنها موفق به کسب ۳۱ امتیاز (از ۸۶ امتیاز) شدند که این مسئله منجر به کاهش فاصله‌ سایر تیم‌ها با مرسدس بنز شد. در حال حاضر رایکونن با فاصله‌ ۴۵ امتیازی با رزبرگ صدرنشین در رده‌ی چهارم قرار دارد و سباستین فتل نیز با یک امتیاز کمتر نسبت به رایکونن در رده‌ی پنجم قرار دارد.

با توجه به اتفاقات رخ داده در دو گرند‌پری اخیر، مائوریزیو آریوابنه مدیر تیم فراری از جذاب‌تر شدن رقابت تیم‌ها تا انتهای فصل سخن گفت. وی معتقد است هنوز سه تیم بالای جدول از شانس قهرمانی برابری برخوردار هستند. زمانی که از آریوابنه در خصوص رقابت با مرسدس بنز و قهرمانی این فصل فرمول یک سوال شد، وی در جواب گفت: «همان‌طور که دیدید در گرندپری موناکو ریکیاردو تا لحظات نهایی پیشرو مسابقه بود و با یک اشتباه جایگاه اول را به همیلتون داد. ما تمام تمرکز خود را برای ادامه‌ مسابقات حفظ می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم رقابت نزدیکی با مرسدس بنز و ردبول داشته باشیم. من پیش‌بینی فصلی جذابی را می‌کنم و شانس قهرمانی را برای هر سه تیم اول قائلم».

آریوابنه کلید موفقیت فراری را رفع مشکلات این تیم در دور‌های زمان‌گیری می‌داند. خودروهای فراری معمولا در سومین مرحله‌ زمان‌گیری عملکرد بدتری نسبت به مرحله‌ اول از خود به جای می‌گذارند این در حالی است که اکثر تیم‌ها بهترین رکورد خود را در Q3 (سومین مرحله‌ زمان‌گیری) ثبت می‌کنند. مدیر تیم فرمول یک فراری در این خصوص گفت:

«من به دنبال بهانه‌تراشی نیستم و به خوبی به این موضوع واقف هستم که در گرندپری بارسلونا عملکرد ضعیفی در Q3 داشتیم و این مسئله اینجا در موناکو نیز اتفاق افتاد. در نهایت نیز به سختی تاوان این مسئله را دادیم و نتوانستیم عملکرد خوبی ار خود به جای بگذاریم. ما از مشکل خود آگاهیم و به سختی در حال تلاش برای جبران آن هستیم».


<< بازگشت