خانه نو
محصول مشترک پابلیک اسکول و اولیور پیپلز

بعضی عینک‌ها را همه جا می‌شود گذاشت. فرقی نمی‌کند در سالن اپرایی شیک نشسته باشید یا در ساحلی شلوغ قدم بزنید، باز هم عینک‌ آفتابی‌تان کاملا مناسب با موقعیت به نظر مي‌رسد. ايده استفاده از يك عينك آفتابي در موقعيت‌هاي مختلف هميشه در سر طراحان عينك بوده اما اين بار در اقدامی نوآورانه، یک کمپانی مطرح عینک آفتابی و یک برند معروف لباس با هم همکاری کرده‌اند تا اين ايده به طور كامل محقق شود.


کمپانی مطرح اولیور پیپلز (Oliver Peoples) که انحصارا عینک آفتابی تولید می‌کند، در مجموعه جدید عینک‌های آفتابی‌اش با یک برند پوشاک لوکس یعنی پابلیک اسکول (Public School) همکاری کرده است. صاحبان اصلی برند پابلیک اسکول یعنی مکسول آزبورن و داویی چاو که مالک کمپانی «دی.کی.ان.وای» (DKNY) نیز هستند، به تازگی جایزه خلاق‌ترین موسسان را از سوی شورای طراحان فشن آمریکا دریافت کرده‌اند. این دو طراح خلاق اعلام کرده‌اند که همیشه عاشق عینک‌های برند اولیور پیپلز بودند و برای همین تصمیم گرفتند که با این برند همکاری کنند و از نزدیک در این تجربه سهیم شوند.

محصول مشترک کمپانی اولیور پیپلز و پابلیک اسکول، مجموعه‌ محدود عینک ‌آفتابی است که در طی فشن‌شوی پاییز و زمستان 2015 برند پابلیک اسکول در نیویورک برای اولین بار به نمایش درآمد. این مجموعه دارای سه نوع فریم است که همه به شکل مربع و کلاسیک‌اند و رنگ‌هایی تیره دارند که از سیاه زغالی شروع شده و تا انواع طوسی و نوک مدادی ادامه مي‌يابد. قاب مربع که هیچ وقت کهنه نمی‌شود به خوبی رویکرد برند اولیور پیپلز را نشان می‌دهد که عینک‌هایش همیشه مد هستند و در عین اسپورت بودن، بسیار ظریف و اصولی طراحی می‌شوند.

این محصول مشترک در فشن شوی برند پابلیک اسکول، با لباس‌هایی ست شده بود که مانند خود عینک‌ها، اسپورت و در عین حال شیک و ظریف بودند. سر و شکل این عینک‌های آفتابی به گونه‌ای بود که حس نوستالژی را در تماشاگران بر می‌انگیخت و به گفته دو طراح معروف پابلیک اسکول، آن‌ها این کار را از قصد کرده بودند تا یادآور سبک دهه نود باشد. آزبورن و داویی اعلام کردند که با الهام از سبک لباس پوشیدن خوانندگان و نوازندگان نیویورکی در دهه نود، دست به طراحی عینک‌ها زده و مخصوصا تغییر سبک موسیقی از هیپ هاپ به تکنو و ترنس و تاثیر آن در فشن را مد نظر داشتند.

در واقع ترکیب سبک مدرن و پر زرق و برق برند پابلیک اسکول با طرح‌های ساده و اسپورت معمول عینک‌های اولیور پیپلز نتیجه جالبی به بار آورده است؛ به طوری که چه این عینک‌ها را در سالن مد ببینید و چه در ساحل به نظرتان بسیار مناسب خواهند آمد. شاید بتوان گفت که روحیه تجملی و نیویورکی پابلیک اسکول به عینک‌های اولیور پیپلز که اصالتا از لوس آنجلس می‌آیند و نماد جوانی و بی‌خیالی‌اند، حال و هوایی جدید و متفاوت داده است. وجود بخش‌های نقره‌ای و آهنی ظریف در انحنای وسط عینک و در گوشه قاب‌ها باعث شده که عنصری لوکس و ظریف به آن اضافه شده و از سادگی کامل خارج شود. محصول مشترک اولیور پیپلز و پابلیک اسکول بدون در نظر گرفتن جنسیت طراحی شده و هم برای مردان و هم زنان قابل استفاده است.

هر کدام از این عینک‌ها به همراه یک کیف جیبی ست شده و در کیف‌های سفری چرم شیکی بسته‌بندی شده‌اند. قیمت این مجموعه عینک آفتابی خاص و محدود از 495 دلار شروع می‌شود و به زودی در فروشگاه‌های اولیور پیپلز در سراسر دنیا به فروش خواهند رسید.


<< بازگشت