خانه نو
نگاهی به بوتیک جدید بوتگا ونتا در میلان

خیلی وقت‌ها که در خیابان و یا یک مرکز خرید قدم می‌زنیم، چیزی که ممکن است ما را به سمت مغازه یا فروشگاهی بکشاند، ویترین و طراحی داخلی آن است. برندهای مطرح دنیا هم از این مسئله به خوبی آگاهند و سعی می‌کنند همان اندازه که به زیبایی و کیفیت محصولات خود می‌اندیشند، به فکر راه‌اندازی مغازه‌ها و بوتیک‌هایی درخور و متناسب با محصولاتشان باشند. یکی از این برندها بوتگا ونتاست که به تازگی سومین بوتیک خود را در شهر میلان افتتاح کرده است. بوتیکی که در طراحی آن توجه زیادی به تلفیق عناصر کلاسیک و مدرن شده است.


بوتگا ونتا(BottegaVeneta)  یک کمپانی ایتالیایی طراحی و تولید کالاهای لاکچریاست. این شرکت در زمینه طراحی، تولید و توزیع محصولات چرمی، ساعت، انواع لباسو کیف‌های دستیفعالیت دارد وهم‌اکنون مالک شبکه‌ای از ۱۴۰ فروشگاه در کشورهای مختلف جهاناست. کمپانی بوتگا ونتا در سال ۱۹۶۶ میلادی توسط مایکل تادی(Michele Taddei) راه‌اندازی و در سال ۲۰۰۱ میلادی توسط شرکت گوچیخریداری شد و در حال حاضر بخشی از گروه کرینگ(Kering)به شمار می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ویچنزایکشور ایتالیاقرار دارد.

این کمپانی ایتالیایی به تازگی یک شعبه جدیددر محدوده تاریخی «پلازو گالارتی اسکوتی»(Palazzo GallaratiScotti)در شهر میلانراه‌اندازی کرده است. این سومین فروشگاه بزرگ بوتگا ونتا در قلب شهر میلان است که به طور اختصاصی به عرضه محصولات دکوراسیون و کالاهای چرمی منازل می‌پردازد. توماس مایر (Tomas Maier) طراح خلاق آلمانی بوتگا ونتا وظیفه طراحی داخلی و چیدمان این بوتیک را بر عهده داشته است. این فروشگاه 205 متر مربع مساحت دارد و مایر با بکارگیری قوه ابتکار و استعداد بی‌نظیرش تاریخ و فرهنگ محلی «پلازو گالارتی اسکوتی» را با محصولات مدرن و زیبای بوتگا ونتا تلفیق کرده و محصول این فرایند به یک مکان رویایی و چشم‌نواز بدل شده است.

در طراحی داخلی این فروشگاه از تعدادی تابلو برای هماهنگ کردن فضای تاریخی محل و فضای داخلی فروشگاه که نماینده یک خانه لوکس و شکیل است، استفاده شده است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد طراحی این فروشگاه می‌توان به استفاده از درهای دو لنگه با دسته‌های فلزی براق، کف‌پوش‌های سرامیک‌کاری شده، دیوارهایی که به سبک سنتی گچ‌بری شده‌اند و مبلمان کلاسیک اشاره کرد. مایر طراح داخلی این فروشگاه در گفتگویی اظهار داشته که: «مجموعه خانگی بوتگا ونتا به کسانی اختصاص دارد که مفهوم مبلمان و اثاثیه لاکچری را که با بهترین مواد و متریال تهیه شده‌اند و کار دست هنرمندان و متخصصان هستند، عمیقا درک می‌کنند». او در ادامه می‌افزاید: «من قصد داشتم در قلب شهر میلان، صمیمیت خلق کنم و فضایی برای مشتریانی ایجاد کنم که بتوانند در آن خود را در لذت زندگی بوتگا ونتا غرق کنند».

فروشگاه جدید بوتگا ونتا در واقع به تعهد این برند در ارائه محصولات کامل سبک زندگی لاکچری جامه عمل پوشانده است. این مجموعه خارق‌العاده شامل میز، صندلی، کتابخانه‌، تخت‌خواب، میز کار، آباژور، شیشه‌آلات و غیره است وهمه محصولات از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه ساخته شده‌اند. تمامی اثاثیه و مبلمان موجود در این فروشگاه در کارگاه بوتگا ونتا در ویچنزا ساخته و تولید شده‌اند.


<< بازگشت