خانه نو
نگاهی به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به بهانه ال‌کلاسیکو

فوتبال لاکچری به سبک کهکشانی‌ها چه چیزی در دنیا جذاب‌تراز دیدن یک مسابقه فوتبال بین دو تیم استثنایی است. دو تیمی که سالیان سال است برای هم رجز می‌خوانند و هواداران‌شان با برد در مقابل تیم حریف گویی به تمام آرزوهای زندگی‌شان دست یافته‌اند. طرفدار رئال مادرید هستید یا بارسلونا؟ فرقی نمی‌کند، حتی اگر طرفدار هیچ کدام هم نباشید و حتی اگر تب و تاب فوتبال در شما وجود نداشته باشد، به راحتی نمی‌توانید از چنین رویداد شگرفی چشم‌پوشی کنید. به بهانه بازی تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید سری به قسمت‌های VIP و ویژه ورزشگاه اختصاصی رئال زده‌ایم تا شما را با این ورزشگاه که خاستگاه ورزشکاران اسطوره‌ای بسیاری بوده، آشنا کنیم.


ورزشگاه سانتیاگو برنابئو(Estadio Santiago Bernabéu) ورزشگاهی واقع در شهر مادریدکشوراسپانیاست.این ورزشگاه که در پاسئو دلا کاستیانا و در محدوده‌ چامارتین واقع شده، در تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۹۴۷ با مالکیت باشگاه فوتبال رئال مادریدافتتاح شد. این ورزشگاه در حال حاضر 85,354 نفر گنجایش دارد. علت نام‌گذاری این ورزشگاه به احترام رئیس سابق باشگاه یعنی سانتیاگو برنابئو یسته(۱۸۹۵۱۹۷۸میلادی)بوده است که یکی از مهم‌ترین بازیکنان و اشخاص در تاریخ باشگاه رئال مادریداست. او همچنین به عنوان یکی از اولین افرادی به شمار می‌آید که تیم فوتبال رئال مادرید را از دومین تیم شهر مادریدبه یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های اسپانیاو اروپاتبدیل کرده‌است.ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در حال حاضر یکی از مشهورترین و با اعتبارترین ورزشگاه‌های جهان فوتبالمعرفی می‌شود که میزبان فینال چهار دوره لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپادر سال ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰ میلادی بوده است. همچنین فینال جام ملت‌های اروپا۱۹۶۴میلادی و جام جهانی ۱۹۸۲میلادی در این ورزشگاه برگزار شده است.

 

قسمت‌های مختلف ورزشگاه رئال مادرید

جایگاه اختصاصی ورزشگاه رئال مادرید، شرکت مهمان‌داری رئال مادرید یا همان رئال مادرید کورپوریت هاسپیتالیتی (Real Madrid Corporate Hospitality) نام دارد. جایگاهی ویژه با ارائه خدمات درجه یک و منحصربه‌فرد که می‌تواند تماشای هنرنمایی کریس رونالدو را لذت‌بخش‌تر کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای کلیه بازی‌های رئال مادرید به این جایگاه بیایند و حتی به عنوان یک سوپرایز جذاب دوستان خود را به این جایگاه دعوت کنند تا در یکی از خاص‌ترین ورزشگاه‌های دنیا به تماشای یک مسابقه هیجان‌انگیز بپردازند و لحظه‌های به‌یادماندنی را برای خود و مهمانان‌شان فراهم کنند.

این ورزشگاه دارای چند باکس ویژه است که هر کدام امکانات خاص خود را دارند. این باکس‌ها عبارتند از: 

 • باکس‌های خارجی یا Outdoor Boxes. این قسمت دارای صندلی‌های لاکچری و مرغوب‌ استچراکه بین جایگاه اختصاصی و نیمکت تیم قرار گرفته است. در جلوی صندلی‌ها یک مانتیور نصب شده تا تماشاگران صحنه‌های آهسته مسابقات را نیز از دست ندهد.
 • باکس‌های جایگاه سرپوشیده یا Grandstand Boxes. این قسمتدر سطح اول استادیوم قرار گرفته‌ و دسترسی خوبی به درهای استادیوم دارد. از این جایگاه تمام سطح زمین و حوادث رخ داده در آن زیر ذره‌بین مهمانان این قسمت ورزشگاه خواهد بود.
 • باکس ردیف اول یا First Tier. این بخش جایگاه مناسبی برای مشاهده کل زمین است و بهترین منظره را برای تماشاچیان فراهم می‌کند. این قسمت که در آنخدمات و سرویس‌های ویژه و لاکچری به تماشاگران عرضه می‌شود،دارای صفحه‌های نمایش بزرگ برای تماشای بازی و از دست ندادن جزئیات است. در این قسمت همچنین یک کافی‌شاپ خصوصی قرار دارد که با انواع نوشیدنی‌های متنوع و گوارا پذیرای مهمانان است.
 • باکس بازار ذن یا همان Zen Market. این بخش دارای رستوران غذاهای آسیایی است و به واقع تعریف دقیقی از لوکس بودن به سبک آسیایی را نمایان می‌سازد. از این قسمت دید خوبی نسبت به کل زمین مسابقه وجود دارد و شرکت مهمان‌داری رئال مادرید سعی کرده با توجه به جزئیات، ارائه غذاهای خاص و متنوع، ایجاد آسایش و رفاه و خدمات لاکچری تجربه متفاوتی را برای تماشاگران رقم بزند.
 • باکس منطقه بلانکا یا Área Blanca. این بخشکهکافی‌شاپ اختصاصی، صفحه‌های نمایش تلویزیون و سرویس بهداشتی مجزا و اختصاصی دارد،در بهترین قسمت ورزشگاه قرار گرفته و مبلمان آن خاص و مدرن و بسیار باکیفیت است. روش‌های مختلفی برای دیدن یک بازی فوتبال وجود دارد اما بدون شک بهترین آن نشستن در منطقه بلانکاست. 
 • باکس ردیف دوم یا 2nd Tier Boxes. این بخش دید خوبی به زمین مسابقه دارد. در این قسمت 7 تا 20 نفر به راحتی می‌توانند به تماشای بازی بپردازند.
 • باکس ردیف سوم یا 3nd Tier Boxes. این قسمت زیرنظر مستقیم شرکت مهمان‌دار رئال مادرید اداره می‌شود و در آن خدمات ویژه‌ای عرضه می‌شود.
 • برج‌ها یا Towers house. برج‌هاکه بخش کاملا انحصاری این ورزشگاه هستند، دارای 5 باکس ویژه لاکچری‌اند. این قسمت دارای آسانسور اختصاصی، کافی‌شاپ و سرویس بهداشتی خصوصی است. در هر 3 ردیف این قسمت یک منظره زیبا و پانارومیک از نمای داخلی ورزشگاه مقابل دیدگان مهمانان است. 
 • درب پوئترا 57 یا Puerta 57. این بخشیکی از خاص‌ترین قسمت‌های این استادیوم است کهیکی از مجلل‌ترین رستوران‌های واقع در استادیوم‌های ورزشی در این قسمت قرار گرفته است. این قسمت که دارای دیوارهای شیشه‌ای است و روی بخش جایگاه سرپوشیده قرار گرفته، صندلی‌های مرغوب و راحت و دید وسیع و کاملی بر زمین مسابقه دارد. در رستوران این قسمت سرآشپزهای ماهری به طبخ و تهیه غذا مشغول‌اند و تماشاگران می‌توانند تجربه تماشای یک بازی هیجان‌انگیز را با میل کردن یک غذای لذیذ چند برابر کنند.
 • باکس Asador de la Esquina. این قسمتکه دقیقا بخش قرینه و روبه‌روی پوئترا 57 است، منظره و چشم‌انداز خوبی به دروازه جنوبی (جایی که رئال مادرید بیشترین امتیازاتش را کسب می‌کند) دارد و دارای رستوران اختصاصی است.
 • باکس کافه رئال یا Real Café. کافه رئال دارای صندلی‌های ویژه و کافه اختصاصی است. سبک معماری و ارائه غذا در این بخش بسیار مدرن است.
 • باکس سوئیت ردیف اول 1nd Tier Suites. در این بخش فضای زیادی برای مشتریان وجود دارد و حتی یک نفر می‌تواند دو صندلی را برای خود خریداری کند. این بخش برای کسانی خوب است که نیاز به فضای اضافی دارند و در عین حال نمی‌خواهند چندین صندلی را یکجا خریداری کنند.
 • باکس اتاق جام یا Trophy Room. این بخش منظره خوبی نسبت به زمین مسابقه دارد و مکان مناسبی برای کسانی است که نمی‌خواهندهیجانمسابقهراازدستبدهند.
 • باکس ردیف دوم صندلی‌های خارجی یا Second Tier Outdoor Seats. این بخشکه در قسمت مرکزی ردیف دوم قرار گرفته، مسقف است و دارای سیستم گرمایش مرکزی است.
 • باکس بالکن یا Balconies. این قسمت مانند سوئیت‌های ردیف اول و دوم مکان مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند دو یا تعداد بیشتری صندلی خریداری کنند تا فضای بیشتری داشته باشند. 

باکس سوئیت‌های ردیف دوم یا 2nd Tier Suites. این بخش که مانند باکس سوئیت ردیف اول تماشاچیان می‌توانند بیش از یک صندلی را خریداری کنند و در این صورت فضای بیشتری خواهند داشت. این قسمت دارای دید خوب و مناسبی به زمین مسابقه است.


<< بازگشت