خانه نو
نسخه اول بنتیگای بنتلی به بازار آمد

الماس درون الماس بنتلی جزئیاتی از اولین نسخه از اولین شاسی ‌بلند خود، بنتِیگا را اعلام کرد؛ خودرویی جدید و بسیارمجهز این کمپانی که روی خط تولید شرکت در انگلستان رفته است. پک مخصوص نسخه اول بنتیگا توسط رینگ‌های 22 اینچی مشکی، چرخ‌های براق و پارک ابی نورانی قابل تشخیص است. اولین موضوعی که در مورد این خودرو به ذهن خطور می‌کند این است که این شاسی بلند به شکل خیره‌کننده دارای امکانات و قدرت است.


روکش مجلل صندلی بنتلی به نام«الماس درون الماس»، نورپردازی محیط و دوخت متضاد صندلی‌ها از ویژگی‌هایی است که در نگاه اول در این نسخه به چشم می‌آید. همچنین برای تاکید بر این‌که این خودرو نسخه اول است، عبارت First Edition روی صندلی‌ها دوخته شده و وسط پرچم انگلستان نیزدیده می‌شود.

این محصول دارای موتور 6 لیتری 12 سیلندراست که 608 اسب بخار تولید می‌کند که این توان شگفت‌انگیز، این شاسی ‌بلند سنگین و لوکس را در زمانی حدود 4 ثانیه به مرز سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت بنتیگا 301 کیلومتر درساعت است. بنتلی ادعا می‌کند که بنتیگا قدرتمندترین و سریع‌ترین SUV حال حاضر جهان است.کوین رز، عضو هیئت فروش و بازاریابی کمپانی بنتلی در مورد این خودرو می‌گوید:

«همراه با اولین نسخه، ما روح خودرو شاسی بلند اسپورت را در بنتیگا دمیده‌ایم. این خودرو به مجموعه‌ای از امکانات ویژگی‌های تهاجمی و لوکس مجهز است که هم روح پیشتاز این خودرو و هم قابلیت‌های منحصر ‌به ‌فرد آنرا به نمایش می‌گذارد».

خریداران، ساعت مخصوص  Breitling را نیز دریافت می‌کنند تا به ‌راحتی مشغول به تعریف و تمجید از خودرویشان شوند. بنتیگا در تاریکی مطلق قادر به ردیابی اجسام و سایر موانع پیشرو از جمله انسان است. از دیگر ویژگی‌های این بنتلی می‌توان به مانیتور شفاف HUD روی شیشه جلو، چهار دوربین کمکی برای پارک خودرو و دستیار راننده با سیستم عامل اندروید با امکان اتصال WIFI و 4G اشاره کرد. در طراحی داخلی این خودرو از سه عنصرچرم، فلز و چوب استفاده شده که ترکیب این سه عنصر علاوه بر زیبایی، روح اسپورت را برای راننده تداعی می‌کند.

از اولین نسخه بنتیگا در یک مراسم ویژه در شهر لوس‌آنجلس با حضور چندی از مشتریان VIP رونمایی شد. درحالی که فقط 608 دستگاه از این نسخه (به اندازه قدرت تولیدی موتور) در سراسر جهان به فروش می‌رسد، قیمت آن نیز 297400 دلار خواهد بود که نسبت به قیمت پایه 229100 دلاری، بالاتر است و اگر کسی بخواهد نسخه ارزان‌تری را خریداری کند باید منتظر پایان فروش نسخه اول و ورود به بازار نسخه‌های معمولی‌تر این خودرو باشد.


<< بازگشت