خانه نو
رونمایی از مرسدس بنز SLC رودستر

مرسدس بنز برای نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی از رودستر SLC مدل 2017 پرده‌برداری کرد. این خودرو هنوز به بازار نیامده، جنب و جوش خاصی را بین خودروبازها ایجاد کرده و انتظار می‌رود پس از عرضه رسمی آن، این بنز جدید رکوردهای تازه‌ای را در فروش کمپانی مرسدس بنز ثبت کند.


پس از ۲۰ سال، حضور نام SLK در تاریخ مرسدس بنز، این رودستر همچنان جزو مدل‌های اسپورت محبوب این شرکت قرار دارد. رودستر کامپکتی که زیرمجموعه خانواده SL محسوب می‌شد، از این‌ پس با ‌عنوان کلاسSLC شناخته می‌شود. این کار بخشی از طرح تغییر نام مرسدس بنز است که بیش از یک سال پیش اعلام شد و تاکید بر موقعیت بازاریابی این خودروی دونفره به‌عنوان رودستر کلاس C دارد. به دنبال این تغییر نام، مرسدس برای این مدل، فیس‌لیفت (ایجاد تغییرات روی بدنه خودرو و تزئینات داخلی آن را فیس لیفت می‌گویند) و موتور جدید به ارمغان آورده است.

در این نسخه فیس‌لیفت، تغییرات شامل سپر جلوی جدید، جلوپنجره مشبک الماس و یکپارچه شدن چراغ جلو با چراغ‌های روزتاب است. در قسمت عقب نیز سپر اسپورت جدید، چراغ‌های LED جدید در عقب و یک سیستم اگزوز متفاوت جزو این تغییرات‌اند. همچنین جمع شدن سقف هاردتاپ در مدل SLC بهبود یافته و می‌توان در حین حرکت تا سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت آن را باز و بسته کرد.

فضای داخلی نیز تا حدی به‌روزرسانی شده و یک فرمان اسپورت جدید، تجدیدنظر در طراحی نشانگرهای داشبورد، استفاده از تریم آلومینیوم و فیبر کربن، انتظار شما را می‌کشند. طراحان همچنین از چرم ناپا (نوعی چرم بسیار ظریف و مقاوم) در تودوزی‌ها و صندلی‌ها بهره گرفته‌اند و جدیدترین سیستم سرگرمی COMAND با رزلوشن بالاتر و صفحه ‌نمایش هفت اینچی در آن نصب ‌شده است.

در ایالات ‌متحده، دو موتور در دسترس خواهد بود. مدل پایه SLC300 است که از یک موتور 2/0 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ برخوردار است که توان ۲۴۱ اسب بخار (۱۷۹ کیلو وات) و گشتاور ۳۶۹ نیوتن متر را در اختیار می‌گذارد. این مدل مجهز به یک گیربکس 9‌سرعته اتوماتیک است که این رودستر را قادر به پر کردن صفر تا 96/6 کیلومتر بر ساعت در 5/7 ثانیه است و حداکثر سرعت آن نیز ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت اندازه‌گیری شده است.

مدل دوم هم مرسدس آام‌گ SLC43 است که از موتور 3/0 لیتری V6 توئین توربو با توان ۳۶۲ اسب بخار (۲۷۰ کیلووات) و گشتاور ۵۲۰ نیوتن متر برخوردار است. این مدل به‌طور قابل‌توجهی قدرت کمتری از AMG SLK55  در اختیار دارد اما موفق به پر کردن صفر تا 96/6 کیلومتر بر ساعت در 4/6 ثانیه شده و حداکثر سرعت آن‌هم به‌صورت الکتریکی روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

درزمینه عملکرد، SLC  از یک سیستم استاندارد دینامیک برخوردار است که حالت‌های رانندگی راحت، اسپورت، اسپورت پلاس، اکو و حالت شخصی را شامل می‌شود. این سیستم تنظیمات موتور، انتقال قدرت، فرمان و سیستم تعلیق را متناسب با حالت انتخاب‌شده تغییر می‌دهد. دیگر امکاناتی که SLC در اختیارتان می‌گذارد شامل یک دوربین عقب و ترمز فعال استاندارد جدید و سیستم‌های هشدار است که امکان برخورد را به راننده هشدار می‌دهد. اگر راننده در مقابل هشدار این سیستم عکس‌العمل لازم را نشان ندهد، سیستم به‌طور خودکار برای جلوگیری و یا کاهش شدت برخورد ترمز می‌گیرد.

بیست سال پیش، SLK  نقش عمده‌ای در احیای مرسدس بنز و پیشروی آن به فراتر از مرزهایی که به‌خوبی توسط شرکت تعریف شده بود، ایفا کرده است. در حال حاضر SLC وارد خط تولید شده و در آینده نیاز به توسعه دارد، سیستم نام‌گذاری جدید برای کمک به خریداران و ایجاد یک حس کلی از مدل‌های بی‌شمار این شرکت انجام شده است. مرسدس بنز SLC ۲۰۱۷ از بهار امسال برای فروش در ایالات‌متحده آماده می‌شود و قیمت‌گذاری‌ها با نزدیک شدن به زمان عرضه اعلام خواهد شد.


<< بازگشت