خانه نو
جذب توريست با شکلات

آیا از سفر کردن لذت می‌برید؟رابطه‌تان با شکلات چطور است؟شاید در نگاه اول این دو سوال آن‌قدرها هم با يکديگر ارتباطي نداشته باشند اما خوب است بدانید که سالانه تعداد زیادی از مردم با سفر به کشوری جدید از موزه‌هاییديدنمی‌کنند که پر از شکلات‌های ویژه است. البته نکته جالب در بازديد از این موزه‌ها مسائل مربوط به تاریخچه شکلات در آن کشور است. برای مثال مردم با با بازدید از این موزه‌ها در فرانسه می‌توانند بفهمند ناپلئون از چه شکلاتی خوشش می‌آمده و یا در آلمان با شکلات‌های محبوب هیتلر آشنا شوند. سالانه میلیون‌ها نفر تصمیم می‌گیرند تا سفر کنند و سنت‌ها، فرهنگ و سبک زندگی شهر‌های مختلف را تجربه کنند. یکی از این تجربه‌های بی‌نظیر که صنعت پخت و تهیه غذا را تبدیل به صنعتی مهم در اقصا نقاط جهان کرده‌، تجربه طعم‌های تازه و خوردن غذاهای عجیب و جدید است.اکثر غریب به اتفاق مردم بر این باورند که بهترین و جالب‌ترین نوع غذاها، دسر‌ها و غذاهای شیرین و البته بشقاب‌های شکلاتی هستند.شکلات‌ها نشان‌دهنده فرهنگ هر ملت‌اند و بیش از آن نشان می‌دهند که چگونه هر ملتی از لذت‌های کوچک زندگی بهرمند می‌شوند.


شکلات‌ها بخشی از تاریخچه و فرهنگ یک منطقه و یک کشور را در خود جای داده‌اند. به همين دليل بسياري از کشورها به اين فکر افتادند با استفاده از شکلات فرهنگ و تاريخ خود را به ملل ديگر بهتر معرفي کنند.يکي از اين کشورها بريتانيا است. طي تحقيقي که توسط کارشناسان حوزه گردشگري اين کشور در اين زمينه انجام شد نتايج جالبي به دست آمد؛ آن‌ها متوجه شدند در زمینه حفظ میراث و سنت‌های غذایی خود، که نشان‌دهنده بخشی از فرهنگ و هنر کشورشان است دچار کمبودند و از همين نقطه بود که «سیتی دیلایتز»(City Delights) محصول خود را برای آشتی دادن ملل گوناگون تولیدکرد.

صدها هزار شکلات‌ گوناگون که توسط مراکز تولید و پخت شکلات در سراسر بریتانیا توليد شده بود، در دستان سیتی دیلایتز درکنار یکدیگر جمع شدند و برای طرفداران شکلات چیزی تازه خلق کردند. سيتي ديلايتز با افتتاح فروشگاه خود در شهر لندن توانسته مجموعه‌هايي از شکلات‌هاي دست‌ساز را به مخاطبان خاص خود ارائه کند.

دیگر نیازی به سفر به جای‌جای بریتانیا و جستجو در تمامی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها نیست چراکه اين فروشگاه انواع و اقسام شکلات‌ها را در مجموعه خود جاي داده است. سیتی دیلایتز به‌عنوان بهترین عرضه‌کننده شکلات‌های لوکس دست‌ساز در دنیا شناخته می‌شود زیرا بهترین و معتبرترین مجموعه‌هااز بهترین شکلات‌های دست‌ساز را در سراسر بریتانیا کبیرجمع‌آوری و در بسته‌بندي‌هاي گوناگون ارائه می‌کند. تمامی این مجموعه‌ها برای طرفداران آن از قبل آماده‌شدهو پیش‌رویشان بیش از ده‌هزار نوع از بهترین شکلات‌ها آماده خواهدبود.

برای هر مجموعه، سیتی دیلایتز امضای به‌خصوصی را در نظرگرفته‌است که اين امضاها نشان‌دهنده بهترین و پرفروش‌ترین دستورالعمل پخت شکلات از شش استاد قنادی است. همراه با بسته‌بندی هر مجموعه، داستان ساخته‌شدن هرکدام از شکلات‌ها نيز ذکر مي‌شود.

هر شهر و کشوری مسلما به یک سیتی دیلایتز احتیاج دارد تا بهترین و منحصربه‌فردترین محصول آن کشور را برای گردشگران در یک مجموعه فراهم آورد. سیتی دیلایتز علاوه‌بر طعم‌های بی‌نظیری که کنار یکدیگر جمع‌کرده سعی داشته تا ملت‌های گوناگون را در قلب بریتانیا کنار یکدیگر جمع کند و میراث و تاریخ غنی این سرزمین را به همگان معرفی نماید.


<< بازگشت