خانه نو
زمین گلف شگفت‌انگیز در لندن

«گراو» یکی از لوکس‌ترین زمین‌های گلف در انگلیس است. وضعیت چمن‌های این زمین در تمام فصول سال به خوبی فصل مسابقه است. گردانندگان این مجموعه از مهمان‌نواز‌ترین مدیران زمین‌های گلفند. سیاست آنها در پذیرش فقط محدود به اعضاشان نیست و گلف‌بازها در هر سطحی که باشند می‌توانند از امکانات این زمین استفاده کنند.


«کایل فیلیپز» معمار باسابقه بین‌المللی،‌ زمین 7152 یاردی این مجموعه را طراحی کرده ‌است. او در این مجموعه استراتژی بازی مدرن را با سنت‌های معماری کلاسیک زمین‌های گلف بریتانیایی ترکیب کرده‌ است.  زمین 18 چاله‌ای این مجموعه با شرایطی استاندارد در تمام فصول، پذیرای گلف‌بازان از سراسر دنیاست. زمین گلف «گراو» در هرتفوردشایر قرار دارد که در میان اهالی محلی به «ایالت ییلاقی لندن» معروف است. زمین‌های سبز آن‌جا، غالبا به شکل مربع است و در بیشتر نقاط با سنگ یا چوب آراسته شده‌اند. با گشتی کوتاه، مسیری بسیار شگفت انگیز را دنبال خواهید‌کرد که چشم‌اندازی دیدنی از مناظر هرتفوردشایر آن را تزیین می‌کند. مسیرهای ماشین رو در تمام فصول سال باز است و شما می‌‌توانید وسعت زمین را خودتان انتخاب کنید که بستگی به تبحر شما در بازی گلف دارد.

در سال 2006 این مجموعه میزبان برگزاری مسابقات قهرمانی گلف جهان بود. گلف باز شماره یک جهان «تایگر وود»، در این زمین قهرمان جهان شد. این زمین گلف در میان 100 زمین گلف برتر انگلیس قرار دارد و همواره در راهنمای گلف «پرستیژ پوژوت» رتبه بالایی دارد.  

در کنار زمین گلف این مجموعه، فروشگاه تجهیزات گلف قرار دارد که کلکسیونی از بهترین برندهای تجهیزات گلف، لباس‌ها، لوازم جانبی و هدایای لوکس گلف است. هرچند این فروشگاه در منطقه‌ای روستایی است ولی طراحی محیط بسیار لوکس است. نمایندگی برندهای معروف مانند «تیتلیست»، «تیلورمید»، «نایکی گلف»، «پولو»، «رالف لورن»، «مازباس»، «گالوین گرین»، «تامی هیلفیگر» و.... در این فروشگاه قرار دارند.

تاریخچه مجموعه گراو

«گراو» خانه سابق «ارل کرالند»، از اشراف‌زادگان قدیمی انگلیسی است. این خانه در گذشته محل اقامت بسیاری از اشراف‌زادگان انگلیسی بوده که در میان آن‌ها می‌توان به ملکه ویکتوریا و ادوارد هفتم اشاره کرد. «گراو» هم‌اکنون توسعه یافته و به هتلی با 277 اتاق تبدیل شده‌ است و اقامت‌کنندگانش اکنون بهترین گلف‌بازهای دنیا هستند. در بخش جنوبی این محل «کانال یونیین» قرار دارد که لندن را به بیرمنگام وصل می‌کند. این کانال مسیر حمل و نقل کلیدی در سال های بین 1700 تا 1800 بوده است. امروزه این کانال به مسیری دلپذیر برای تعطیلات تبدیل شده است.

زمین گلف «گراو» و بقیه امکانات آنجا توسط ‌«ترون گلف» که یکی از لوکس‌ترین و مشهور‌ترین برند‌های تجهیزات گلف در دنیا است اداره می‌شود.  این برند پیشرو تولید تجهیزات گلف دنیا است.

چرا گلف؟‌

حتما شما تا به‌حال شنیده‌اید که: «یک دست بازی گلف، بهترین راه برای شناخت آدم هاست». 

گفته می‌شود که 4،5 ساعت بازی کردن در زمین گلف، درون شما را آشکار می‌کند. در بیان دیگر، زمین بزرگی زیر نور خورشید است و شما مکان زیادی برای پنهان شدن ندارید.

«گرنتلند رایس»،  نویسنده ورزشی می‌نویسد: «در یک مسابقه با 18 چاله شما می‌توانید دشمن خود را بهتر بشناسید تا 18 سال معاشرت کردن با او از پشت میزتان».

شرکت‌های تجاری و بازرگانی بزرگ، اغلب اوقات افراد متقاضی استخدام را برای مصاحبه به زمین گلف می‌برند. هم چنین مدیران با کارمندانی که درخواست افزایش حقوق یا رتبه می‌کنند به زمین گلف می‌روند. این قانون برای نو دامادها هم وجود دارد که به درخواست پدرعروس به زمین گلف خوانده می‌شوند. این درحالی است که تا به حال شما فکر می‌کردید بازی گلف فقط درباره توپی سفید و تعدادی چاله است.

دکتر «وین گلد»، روانشناس ورزشکاران حرفه‌ای می‌گوید: «بیشتر اوقات در دفترم تست‌های روانشناسی از افراد می‌‌گیرم، ولی رفتن به زمین گلف حتی بیش‌تر از تست‌ها در مورد آنها به من اطلاعات می‌دهد. بازی گلف تشخیصی تمام‌عیار است».


<< بازگشت